Mekke'nin fethinin 1384. yılı

Mekke'nin fethinin 1384. yılı
Mekke'nin fethinin 1384. yılı
ELAZIĞ (AA) - Mekke'nin fethinin 1384. yıl dönümü Elazığ'da kutlandı.Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şubesi tarafından Atatürk Kültür...

ELAZIĞ (AA) - Mekke'nin fethinin 1384. yıl dönümü Elazığ'da kutlandı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şubesi tarafından  Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen program İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kuran'ı Kerim tilavetiyle devam eden program, şiir ve ilahi dinletileri, tiyatro ve sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programa gazeteci- yazar Nurettin Şirin konuşmacı olarak katıldı.

AGD Elazığ Şubesi Başkanı Recep Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak bu yıl 81 ilde 600 noktada Mekke'nin Fethi programları düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi:

"40 yıldır 31 Aralık'ta Mekke'nin Fethi'ni icra ediyoruz. Hamdolsun ki bu yıl 81 ilde 600 noktada Mekke'nin fethini icra ediyoruz. Malumunuz bu fetih gönüllerin fethi. Savaşla değil, barışla ve kan akıtılmadan yapılan bir fetihtir. Biz bu günü hristiyan bayramı olan yılbaşı olarak değil, illaki peygamberinde kutlamış olduğu ve bir damla kan dökmeden fethedilen Mekken'in fethi olarak icra ediyoruz."