MHP'nin Elazığ mitingi

MHP'nin Elazığ mitingi
MHP'nin Elazığ mitingi
- MHP Genel Başkanı Bahçeli: (2) - "Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak, bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Ülkemizi 2023'de bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız"

ELAZIĞ (AA) -  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Ülkemizi 2023'de bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız" dedi.

Bahçeli, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde, şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kuşatması ve tazyiki altında olduğunu ileri sürdü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın layık olmadığı makamın ağırlığı altında ezildiğini, siyasi tarafgirlikle, açılış kılıfı altında düzenlediği mitinglerle Cumhurbaşkanlığını mahvettiğini savunan Bahçeli, "Bu şahıs her gün fitne saçmaktadır. Her gün dedikodu yapmaktadır. Her gün yalan dolanla milli vicdanı sarsmaktadır. Erdoğan'la geçen her gün artık zarar, ziyan hale gelmiştir. Erdoğan israf, itham, inkar ve iftiradır. Erdoğan kavga, kutuplaşma, karanlık ve kargaşadır" iddialarında bulundu. 

Erzurum'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "milliyetçilik postuna bürünebilmek, milli poz verebilmek adına asıl yüzü ve niyetini saklamak için olağanüstü gayret sarf ettiğini" öne süren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bunu yaparken şahsıma ve partimize ağza alınmadık hakaretleri arka arkaya sıralamıştır. Erdoğan aklıyla arasını açmış, klinik bir vaka haline gelmiştir. Güya ben demişim ki 'HDP Meclis'e girmezse ülkede kaos olur, erken seçime gidilir.' 29 Mayıs günü Erzincan'da, Erdoğan'dan bunu ispatlamasını istemiştim. İspatlamayanın namert, alçak ve şerefsiz olduğunu hiç çekinmeden haykırmıştım. Fakat Erdoğan, bana mısın demiyor. Sanki duvara konuşuyorum. Pişkince, hayasızca asılsız ve ahlaksız iddiasını sürdürüyor. Bak Sayın Erdoğan, MHP Genel Başkanı olarak, bölücü HDP'nin Meclis'e girmediği takdirde kaos olur türünden bir beyanatım varsa ve sen bunu somut şekilde, yer ve zamanını göstererek açıklayamıyorsan, tekrar ifade ediyorum, alçaksın, şerefsizsin. Erdoğan, sen nasıl bir Müslümansın? Hadi Cumhurbaşkanı olmanı geçtik de nasıl bir insansın? Sen de hiç mi Allah korkusu yok? Sen de hiç mi günaha girme kaygısı kalmadı? Yalan söylemek, iftira atmak, gıybet yapmak, dedikodu ve tezviratlara bel bağlamak İslamiyet'in hangi buyruğunda, Kur'an-ı Kerim'in hangi ayetinde vardır? Senin yaptıklarına ancak iblis teşebbüs edecektir. Erdoğan bu iddiasını ispata mecburdur. Erdoğan ileri sürdüğü hayasız iddiayı netleştirmekle mükelleftir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Erzurum'da kendisine yönelik, "Nerede siyasi kadromdan bir arkadaşım İmralı'daki ile masaya oturdu, bunu ispat et. Eğer bunu ispat etmezsen alçaksın, namertsin, müfterisin" dediğini belirten Bahçeli, "Sayın Erdoğan şimdi kulaklarını aç ve Elazığ'dan bizi dinle. Artık iyice anlaşılıyor ki sende şeref ve mertlik işportaya düşmüş, hurdaya çıkmış. Erdoğan, 16 Eylül 2012'de, katıldığı bir televizyon programında tıpkısının aynısıyla şöyle konuşuyor, 'Biz statükoyu nerede kırdık? Adaya danışmanımızı göndermek suretiyle kırdık. Oslo'ya göndermek suretiyle kırdık. Statükoyu korumak isteyenler yanlış yapıyorsun dediler bana. Hayır ben onun riskini alıyorum dedim.' Erdoğan bu sözlere dublaj, montaj, komplo diyebilecektir. Fakat ne derse desin, neyi bahane gösterirse göstersin her şey meydandadır ve terörle pazarlık edenlerin kirli yüzü açıktadır" diye konuştu.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın defalarca İmralı'ya AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuş özel temsilcilerini gönderdiğini ve  PKK 'yla görüşmelere en yakın adam ve arkadaşlarını görevlendirdiğini ileri sürdü.

Erdoğan'ın yakın tarihin en yanlış şahsiyeti olduğunu iddia eden Bahçeli, "Milletimiz adına çok üzülüyorum. Elazığlı adına kahrediyorum. Böyle birisinin Cumhurbaşkanı olması yıkımdır, kayıptır, zulümdür, milli ve manevi depremdir" dedi. 

Elazığ'dan Erdoğan'a bazı soruları olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bir, İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı Adası'ndan günü birlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Şahsen temas kurdun mu? İki, Kandil'deki PKK'lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronlarıyla telefon görüşmeleri yaptın mı? Üç, Bülent Arınç'a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra girilen kozmik odalardan gasp edilen devlet sırları, en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti? Şu anda Türkiye'nin güvenlik kartları hangi mihrakların elindedir? Dört, KCK'nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? Beş, PKK ve HDP'ye başkanlık karşılığında federasyon ümidi verdin mi? Daha sorularımız vardır. Fakat Erdoğan'a şimdilik bunlar yetecektir. Erdoğan'ın çok yakında maskesi düşecektir. Çok yakında eski günlerini mumla arayacaktır ve günü geldiğinde ya kaçacak ya da adalete hesap verecektir."

- "Ülkemizi 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız"

İktidarlarında yoksullukla savaşacaklarını, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceklerini belirten Bahçeli, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerini, ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceklerini ifade etti. 

Üreten ekonomi programlarıyla sanayinin, iş adamlarının, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşın sorunlarını çözeceklerini vurgulayan Bahçeli, "Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak, bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Ülkemizi 2023'de bölgesel güç ve küresel aktör, 2053'te de küresel güç mertebesine çıkaracağız. Emeklilerimize mart ayında bin 400 ve eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Ayrıca esnafımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz. Kamu çalışanlarımızın çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz" diye konuştu.

Çiftçilerin feryat ettiğini anlatan Bahçeli, bu kapsamda mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracaklarını bildirdi. 

Bahçeli, çiftçilerin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceklerini aktararak, tarımı canlandırıp hayvan üreticisini de borçtan kurtaracaklarını iddia etti. Bahçeli, canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için tedbir alacaklarını belirtti. 

İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacaklarına değinen Bahçeli, şöyle konuştu:

"Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az bin 400 lira olması için gereğini yapacağız. Esnaf ve sanatkarlarımız yeni işyeri açtılarsa, onları 5 yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız. İlave olarak, kendi nam ve hesaplarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımızın aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Kutlu olsun. Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır."

Bahçeli'ye konuşmasının ardından MHP İl Başkanı Abdulvahap Erden tarafından sekiz köşeli şapka, Elazığspor forma ve atkısı hediye edildi.

(Bitti)