Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- Elazığ'da 4 milletvekilliğinin tamamını AK Parti kazandı - AK Parti İl Başkanı Gürgöze: - "7 Haziran seçimlerinde yüzde 52,80, bu seçimde 66,80 oy aldık"

ELAZIĞ (AA) -  Elazığ'ın milletvekillerinin tamamı AK Parti'den seçildi.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimde Elazığ'daki 4 milletvekilinin tümünün partisinden seçildiğini belirterek, desteklerinden dolayı seçmenlere teşekkür etti.   

Seçim çalışmalarında ülkenin içinden geçtiği süreci hep izah etmeye çalıştıklarını belirten Gürgöze, "Ön plana çıkarmaya çalıştığımız tek husus vardı. Ülkemizin selameti, istikrarı, huzuru ve gelişmesiydi. Buna da tüm vatandaşlarımız karşılık verdi ve AK Parti'nin tekrar tek başına iktidara gelmesini sağladı" ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde marjinal gruplar dışında her siyasi görüşteki seçmenlerden oy aldıklarına dikkati çeken Gürgöze, "Elazığ'dan 220 bin oy aldık. Parti olarak Elazığ'daki oy sayımızı yüzde 25 civarında artırdık. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 52,80, bu seçimde 66,80 oy aldık. Seçmenlerimizle, gönüldaşlarımızla ve parti teşkilatımızla destan yazdık" diye konuştu.

- "Milletimiz izin vermedi"

Gürgöze, AK Parti'yi devre dışı bırakıp Türkiye'yi dize getirmek isteyenlerin seçim öncesi büyük bir oyun ortaya koyduğunu savunarak, şunları dile getirdi:

"Elhamdülillah, halkımızın feraseti ve basireti, partimizin bunu halka çok iyi anlatması, onların bu hilelerini ters düz edip başlarına çevirdi ve AK Parti, yüzde 50'ye yakın oy oranıyla tekrar tek başına iktidara geldi. Bu, çok önemli bir kazanımdır. Yani bizim Elazığ'da 4 milletvekil çıkarmamızdan çok çok daha büyük bir kazanımdır çünkü bu ülkeyi, bu insanları dize getirmek istediler. Dışarıdaki egemen güçler, AK Parti misyonunu bu ülkenin dışına itmek ve yönetimden alaşağı etmek, tekrar eski günlerdeki gibi bir ülke ve bir yönetim anlayışı arzu ediyorlardı.

Hamdolsun, milletimiz buna izin vermedi."

AK Parti'den milletvekili seçilen Ömer Serdar da dili, dini, etnik kökeni farklı herkesin barış içinde kardeşçe yaşayacağı Elazığ için çaba göstereceklerini söyledi.