Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Elazığ'da AK Parti'den seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldı.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da AK Parti'den seçilen milletvekilleri mazbatalarını aldı.

AK Parti'den seçilen Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, Elazığ Adliyesi'ne geldi. Milletvekilleri mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Arı, Hakim Mustafa Alçık, İkinci Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ali Ertan ve İl Seçim Müdürü Murat Sağlam'dan aldı. 

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, mazbata töreni öncesi yaptığı konuşmada, 1 Kasım Genel Seçimlerinde halkın partilerine gösterdiği teveccühten dolayı teşekkür etti.

Hem Türkiye'de hem de Elazığ'da büyük bir başarı gösterdiklerini ve ilde her üç kişiden ikisinin oyunu alarak 4 milletvekillerini de Meclis'e gönderdiklerini anımsatan Gürgöze, "4 arkadaşımızı siz değerli halkımızla birlikte bugün itibariyle Ankara'ya göndermiş bulunmaktayız. Seçilen 4 milletvekilimizin bugünden itibaren artık AK Parti milletvekili değil Elazığ'ın milletvekili olduğunu söylüyoruz. Elazığ'da yaşayan 568 bin kişinin milletvekili olarak inşallah Elazığımıza, milletimize, ümmetimize ve insanlık alemine hayırlar getirecek çalışmalar yapacağına inancımız tamdır" diye konuştu.  

Milletvekili seçilen Öztürk, bütün Elazığ halkına teveccühlerinden dolayı teşekkür ederek, Elazığ milletvekilleri olarak sadece AK Parti milletvekilleri değil, tüm Elazığ'ın milletvekili olarak göreve başlayacaklarını vurguladı. 

Bulut ise bu kadar kısa süre içerisinde iki tane mazbata almanın pek az insana nasip olduğunu dile getirerek, "Bundan dolayı da hem Genel Merkezimizin hem de halkımızın göstermiş olduğu teveccühe şahsım adına çok teşekkür ediyorum" dedi.  

Serdar, bu seçimi sükunet içerisinde hiçbir hukuki zafiyete meydan vermeden yürüten seçim kurulları, tüm adli personele ve sandıklarda görev yapmış tüm kardeşlerine teşekkür etti.

Açıkkapı da milletin ve hemşehrilerinin kendilerine yüklediği bu ulvi sorumluluğu layıkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini vereceklerini kaydetti.