Milli boksör Şipal, Rio olimpiyatına katılacak

Milli boksör Şipal, Rio olimpiyatına katılacak
Milli boksör Şipal, Rio olimpiyatına katılacak
ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği 2. sınıf öğrencisi ve Milli Boksör Onur Şipal, 2016 Rio...

ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği 2. sınıf öğrencisi ve Milli Boksör Onur Şipal, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmaya hakkı kazandı.

FÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Uluslararası Boks Birliği Profesyonel Boks Turnuvası'nın 69 kilo finali kapsamında Bakü Serhedci Olimpiyat Spor Salonu'nda ringe çıkan Şipal, Kenyalı Rayton Okwiri mağlup ederek sıkletini ilk sırada tamamladı.

FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 2016 Rio Olimpiyatları'na vize alan Şipal'in Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek, "Onur Şipal'in almış olduğu başarı, Türkiye adına gurur verici. Bu tür başarılar üniversitenin isminin daha fazla duyulması noktasında da önemli. Bizlere bu başarıları kazandıran Şipal ile antrenörü ve aynı zamanda öğrencimiz olan Seyfullah Dumlupınar'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. 


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    spor