Minarenin merdiveninden düşen imamın ölmesi

Minarenin merdiveninden düşen imamın ölmesi
Minarenin merdiveninden düşen imamın ölmesi
- Hayatını kaybeden imam Lokman Ağırbaş'ın cenazesi memleketi Erzurum'da toprağa verildi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde minarenin merdiveninden düşerek hayatını kaybeden imam Lokman Ağırbaş'ın (31) cenazesi, memleketi Erzurum'da toprağa verildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki otopsi işlemlerinin ardından memleketi Erzurum'a götürülen Ağırbaş'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından  kent merkezindeki Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda defnedildi.

Elazığ'ın Kovancılar ilçesi Yazıbaşı Köyü muhtarı Mehmet Çadır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imam Ağırbaş'ın evden çıkmadan önce eşine "Sen kahvaltıyı hazırla, hazır olunca beni çaldır, ben gelirim" dediğini aktardı. Ağırbaş'ın eve gelmemesi üzerine eşinin durumu komşularına söylediğini anlatan Çadır, komşuların minarede düşmüş vaziyette buldukları Ağırbaş için 112 Acil Sağlık ekiplerine haber verdiğini ancak sağlık ekiplerinin Ağırbaş'ın düştüğü yerde hayatını kaybettiğini belirlediğini söyledi. 

İmam Ağırbaş'ın genç ve iyi bir insan olduğunu dile getiren Çadır, "Büyükle büyük, küçükle küçüktü. Kur'an talebesi yetiştirmesi yönünden çok elverişliydi. Köyün bütün çocuklarını çok iyi yetiştirdi. Birinciye bisiklet, ikinciye Kur'an-ı Kerim hediye ederdi. Biz köylüler olarak kendisinden çok memnunduk. Bir kardeşimiz ve evladımız gibi biliyorduk" diye konuştu.

Yazıbaşı köyü caminin imamı Lokman Ağırbaş (31), minarenin arızalı ışık ve ses sistemini kontrol etmek için camiye gitmiş, minarenin merdivenlerinden düşerek yaşamını yitirmişti.