Polis eşlerinden öğrenciler yararına kermes

Polis eşlerinden öğrenciler yararına kermes
Polis eşlerinden öğrenciler yararına kermes
ELAZIĞ (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Elazığ Şubesince üniversitelerde eğitim gören polis çocukları yararına...

ELAZIĞ (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Elazığ Şubesince üniversitelerde eğitim gören polis çocukları yararına kermes düzenlendi. 

Vali Fahri Bey Caddesi'ndeki kermesin açılışını, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın eşi Derya Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın eşi Nebahat Yanılmaz ile Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek'in eşi ve PEKAY Elazığ Şubesi Başkanı Muradiye İşlek gerçekleştirdi.

Kermeste polis eşlerinin hazırladığı yemekler, hamur işi tatlılar, yöresel ürünler, giyim, ayakkabı ve süs eşyası gibi pek çok ürün satışa sunuldu. Kermesten elde edilecek gelir, üniversitelerde eğitim gören ihtiyaç sahibi polis çocuklarına burs olarak verilecek.

Vali Koçak'ın eşi Derya Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polis eşlerinin fedakarlıkları sayesinde önemli bir sosyal faaliyetin gerçekleştirildiğini söyledi. Kermesin amacına ulaşacağına inandıklarını belirten Koçak, "Emniyet müdürümüzün eşi Muradiye hanımın girişimleri ve polis eşlerimizin emekleriyle böyle bir faaliyet yapılmış. Hayırlara vesile olmasını ümit ediyoruz. İnşallah yardımlar gerekli yerlere ulaşır" dedi.

İl Emniyet Müdürü İşlek'in eşi Muradiye İşlek de dernek olarak polis eşleri arasında birlik ve beraberliğin sağlanması ve onların sosyal, eğitsel ve kültürel sorunlarına yardımcı olmak amacıyla bu tür faaliyetlerde bulunduklarını ifade ederek, "Kermesimizin amacı teşkilatımızda hali hazırda çalışmakta olan personelimizin, görevleri esnasında şehit düşen arkadaşlarımızın, malullerimizin ve gazilerimizin çocuklarına yüksek öğretimde okuyan çocuklarına eğitim bursu vermek. İnşallah muvaffak oluruz" diye konuştu.

Düzenlenen kermese polis aileleriyle vatandaşlar katıldı.