Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesi kazaların önlenmesi için tedbirlerini arttırdı.Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Emniyet Müdürlüğü , Ramazan Bayramı öncesi kazaların önlenmesi için tedbirlerini arttırdı.

Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri tarafından, Elazığ- Diyarbakır karayolunun Havalimanı Kavşağı'nda oluşturulan uygulama noktasında durdurulan otomobillerde sürücülerin emniyet kemerinin takılı olup olmadığı kontrol etti. Trafik ekipleri ayrıca sürücüleri trafikteki seyir süresi boyunca dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Uygulama noktasında çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Emniyet Müdür Yardımcısı Fuat Toprak, Ramazan Bayramı öncesinde yollardaki trafik yoğunluğuna bağlı olarak emniyet tedbirlerini arttırdıklarını dile getirdi.

Bölge Trafik Müdürlüğü bünyesinde kent giriş ve çıkışlarında 8 ekibin görev yaptığını aktaran Toprak, iki radar aracının da 24 saat boyunca bu yollarda hız kontrolü yaptığını kaydetti.

Toprak, amaçlarının şehirlerarası yollarda can güvenliğinin ön planda tutularak yolcuların varacakları yere sağlıklı bir şekilde kavuşmalarını sağlamak olduğunu belirterek, "Bunun için dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar var. Emniyet kemeri bizim için çok önemli bir unsur. Bunun yanında hava koşulları da dikkate alınarak hız ve yol kontrolü sağlanmalı. Dikkatin sürekli olması da önemli unsur" diye konuştu.

Toprak, uygulama ve çalışmaların arife günü ve bayram boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.