Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
- "Bugün İslam alemi, imamesi kopmuş tespih taneleri gibi darmadağın hale getirilmiştir"

ELAZIĞ (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, " Bugün İslam alemi, imamesi kopmuş tespih taneleri gibi darmadağın hale getirilmiştir" dedi.

Kamalak, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığının 5. olağan kongresinde yaptığı konuşmada,  Türkiye 'de Saadet Partisi'nden başka birlik ve beraberlik mesajı veren başka  parti olmadığını savundu.

Dünyada 2 milyar civarında Müslüman bulunduğunu belirten Kamalak, "Bugün İslam alemi, imamesi kopmuş tespih taneleri gibi darmadağın hale getirilmiştir. Dünyadaki Yahudi sayısı 6,5 milyon. Allah aşkına soruyorum, peki 2 milyarlık İslam alemi dünyada 6,5 milyon Yahudi kadar itibar görüyor mu? 2 milyarlık İslam aleminin 6,5 milyon Yahudi kadar değeri var mı? Yok" diye konuştu.

İsrail'in Filistin'e saldırılarına değinen Kamalak, "Bu şiddete 'hayır' dememiz lazım, bu oyunu bozmamız lazım" dedi.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen genel kurulun ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kamalak, Alevilerin cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi yönündeki taleplerine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, "Laik bir ülkede insanlar aya tapar, güneşe tapar, yıldıza tapar, öküze tapar, ineğe tapar. Kendine göre mabet yapabilir. Birtakım insanlar, birilerinin hoşuna gitmese de orayı mabet olarak görüyorsa ona da kimsenin müdahale etmemesi gerekir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Partisinin 2015 seçimlerine hazır olduğunu belirten Kamalak, seçime pek fazla bir zaman kalmadığını, bu saatten sonra seçimin öne alınıp alınmamasının pek fazla bir şey ifade etmediğini söyledi.