Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
- Elazığ İl Sağlık Müdürü Akkuş: ''Terör bizi asla yıldıramayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır''

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, sağlık personeline yönelik terör örgütü tarafından düzenlenen saldırılar protesto edildi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklamasını okuyan Elazığ İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Haziran ayından bu yana ülkede devam eden terör saldırılarının sağlık çalışanlarına yönelik artarak devam ettiğini söyledi.

Üç sağlık çalışanın terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybettiğini anımsatan Akkuş, şöyle konuştu:

"Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır'da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketi Şırnak'ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli'deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucu neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli'de, bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü."

Vatandaşın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini ifade eden Akkuş, tek amaçları hayat kurtarmak ve sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Elazığ İl Sağlık Müdürü Akkuş, sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırıların en çok bölge insanına zarar verdiğini belirtti.

Akkuş, ''Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün bu insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Terör bizi asla yıldıramayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır'' diye konuştu.