Sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemi

Sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemi
Sağlık çalışanlarının iş bırakma eylemi
ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla iş bırakma eylemi...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla  bırakma eylemi yaptı.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki park alanında toplanan sendika üyeleri, burada davul-zurna eşliğinde halay çekerek, sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan SES Elazığ Şubesi Eş Başkanı Ali Erdem, sendika olarak bazı taleplerinin yerine getirilmesi noktasında hükumete adım attırmak için bütün yurtta iş bırakma eylemi yaptıklarını belirtti.

Nöbet paralarına verilen yüzde 50 zammın kendileri için yeterli olmadığını ifade eden Erdem, sağlık çalışanlarının maaşlarına 30 zam istediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Taleplerimizi dillendirmek ve hükumete adım attırmak için 13 Mart Tıp Bayramı nedeniyle tüm sağlık örgütleri olarak bir günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Taleplerimiz yerine getirilinceye kadar bu eylemler ve grevler devam edecektir. Hatta bundan sonra tüm kamu emekçilerini kapsayacak grev kararları alacağız."

Erdem, eylemlerinin gün boyuncu devam edeceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  zam

  ,

  Sendika

  ,

  Kamu

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  açıklama

  ,

  hizmet