Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Elazığ'da sağlık çalışanları Opr. Dr. Furtun'un öldürülmesini protesto etti

ELAZIĞ (AA) -  Samsun Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Hastanesinde Op. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi, Elazığ'da sağlık çalışanlarınca protesto edildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik binası önünde toplanan Türk Sağlık-Sen üyeleri ile Başhekimlik önünde toplanan Elazığ Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Furtun'un silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesini protesto etti.

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şubesi Başkanı Reşit Kılıç, sağlık çalışanlarına yönelik her şiddet olayından sonra çalışma ortamlarının daha güvenli hale getirilmesi için uyarılarda bulunduklarını ancak buna rağmen yeterli önlemler alınmadığı için şiddet olaylarının her geçen gün daha da arttığını savundu.

Türk Sağlık-Sen olarak yaşanan vahşi cinayeti protesto etmek ve can güvenliği taleplerini bir kez daha dile getirmek için bugün tüm yurtta bıraktıklarını dile getiren Kılıç, şöyle konuştu:

"29 Mayıs 2015 tarihinde bu kez de Samsun'da yüreklerimiz dağlandı. Dr. Kamil Furtun hunharca hastanede katledildi. Yılın doktoru seçilmişti, binlerce hastaya şifa dağıtmıştı ama kendini bilmez bir psikopatın kurşunlarını hastane koridorlarında hedef oldu."

Şifa veren ellerin kendi hayatlarından her gün endişe duyarak hizmet sunmaya çalıştıklarını aktaran Kılıç, bu durumun düzeltilmesini istediklerini sözlerine ekledi.

Elazığ Aile Hekimleri Derneği Başkanı Abdulkadir Kantarcıoğlu ise sağlık çalışanlarını şiddet olaylarının olağan hale getirildiğini belirterek, "Her gün gazetelere düşen vahşet olaylarına acı bir halka daha eklenmişti. Meslektaşımız Dr. Furtun çalıştığı hastanede şehit edilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, sevgili eşi ve oğlu sabır diliyoruz" ifadelerini kullandı.