Sporcuların anıları kitapta derlendi

Sporcuların anıları kitapta derlendi
Sporcuların anıları kitapta derlendi
ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "Spor Öyküleri Yarışması"ndan derlenen anılar kitapta...

ELAZIĞ (AA) - Fırat Üniversitesi (FÜ) Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen "Spor Öyküleri Yarışması"ndan derlenen anılar kitapta toplandı. 

Kitabın editörü FÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Cengiz Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmayla gölgede kalmış sporcuları, sporun etik değerlerini, duyulmamış hayat  hikayelerini, yaşanmışlıkları, tecrübeleri, hayata olumlu bakmayı sağlayacak öğretileri, zorluklar karşısında mücadele ruhunu ortaya çıkaracak durumları, sporcuların ibretlik yaşam öykülerini gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. 

Başlangıçta sadece Elazığ'ı kapsayan yarışmanın daha sonra Türkiye genelinde yaygınlaştırıldığını, internet aracılığıyla ülkenin her yerinden müracaatlar aldıklarını ifade eden Arslan, yarışmanın sonucunda bugüne kadar pek duyulmamış ve içerisinde başarıya giden yoldaki azmi ve zorluklar karşısındaki mücadele ruhunu barındıran sporcu öykülerinin ortaya çıktığını kaydetti. Arslan, "Üniversitemiz ile Elazığ Valiliği, İl Özel İdaresi ve Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen Spor Öyküleri Yarışması kapsamında ortaya çıkan spor öykülerinin herkese ulaşması amacı ile bunları kitap haline getirdik. Sporun öykülerle buluşturulacağı güzel bir başlangıcın ilk adımı olan Spor Öyküleri kitabı başta sporcu, spor bilimci, eğitimci, yönetici ve antrenörler olmak üzere sporun ilgi alanındaki tüm çalışanlara yararlı olmasını ümit ediyoruz" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  hayat

  ,

  kitap

  ,

  Yaşam