Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Elazığ'daki sivil toplum kuruluşları saldırıyı kınadı

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Platform Koordinatörü Ercan Sözüer, yaptığı yazılı açıklamada, terörün zulüm olduğunu, nereden ve kimden gelirse gelsin kınanması gerektiğini belirtti.

Gerçekleştirilen terör saldırısının sahnelenen bir oyun olduğunu ve ülkenin barışını hedef aldığını aktaran Sözüer, "Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir" ifadelerini kullandı.

"Bugün suçlama değil, sorumluluk alma, yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir" diyen Sözüer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 "Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir. Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, kimden gelirse gelsin, zalimin karşısında, mazlum ve mağdurun yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz, ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."