TEGV'in "Ateşböceği gezici öğrenim birimi" Elazığ'da

TEGV'in "Ateşböceği gezici öğrenim birimi" Elazığ'da
TEGV'in "Ateşböceği gezici öğrenim birimi" Elazığ'da
ELAZIĞ (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) "Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi" İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Elazığ'a...

ELAZIĞ (AA) -  Türkiye  Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) "Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi" İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Elazığ'a geldi. 

Gönül İhsan Tangülü İlkokulu bahçesinde konuşlanan Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi tırında gönüllü çalışan üniversite öğrencileri, çocuklara hijyen eğitimi ve bilgisayar dersi veriyorlar.

Tırda incelemede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, yaptığı açıklamada, TEGV'in Milli Eğitim Bakanlığı  ile yaptığı işbirliği protokolü çerçevesinde eğitime katkı sağlamak amacıyla Türkiye'nin çeşitli illerinde faaliyetlerde bulunduklarını hatırlattı.

Bağlıtaş, tırda verilen eğitimlerin öğrencilerin kişisel ve sosyal  gelişimlerine önemli katkılar sağladığını ifade etti.

TEGV Elazığ sorumlusu Nejat Şimşek de Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri'nin 2000 yılında kurulduğunu belirterek, tır sayısının 24'de yükseldiğini söyledi.

Türkiye'de farklı illerde eğitim programları düzenlediklerini aktaran Şimşek, temel amaçlarının eğitim parkı ve öğrenim birimleri olmayan bölgelerde yaşayan ilköğretim çağındaki çocuklara destek programları uygulamak ve hedeflerinin Türkiye'de özellikle kırsal kesimde gidilmedik okul bırakmamak olduğunu vurguladı.

Şimşek, şunları kaydetti:

"İhtiyaç sahibi olan öğrencilerimize biraz daha ağırlık vermeye çalışıyoruz. Özellikle kırsal kesimdeki öğrencilere ulaşmayı hedefliyoruz. Bu noktada imkanımızın olduğu her yere gidiyoruz. Ulaşım, elektrik, su, gönüllü ihtiyacını giderdiğimiz zaman Türkiye'nin hangi noktasına olursa olsun o noktaya ulaşmaya çalışıyoruz ve ulaşmaya da devam edeceğiz."