Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı
Tunceli'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan polis memuru Kadir Özkara'nın cenazesi Elazığ'da düzenlenen törenin ardından Adana'ya uğurlandı

ELAZIĞ (AA) - Tunceli-Erzincan karayolunda yol kesen bir grup bölücü terör örgütü mensubunun açtığı ateş sonucu şehit olan polis memuru Kadir Özkara için Elazığ'da tören düzenlendi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesi morgundan, saldırıda yanında bulunan kızı Hatice ile oğlu Astsubay Üstçavuş Emre Özkara tarafından alınan şehidin naaşı, törenin düzenlendiği Elazığ Havalimanına getirildi. 

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve AK Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, ayakta durmakta zorluk çeken şehit çocuklarını teskin etmeye çalıştı. İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'in eşi Muradiye İşlek de tören boyunca, şehidin kızı Hatice Özkara'nın koluna girerek, ayakta durmasını sağladı. 

Törende şehit Özkara'nın öz geçmişi okundu, dualar edildi, saygı duruşunda bulunuldu.

Vali Zorluoğlu, burada yaptığı konuşmada, şehide Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve millete başsağlığı diledi.

  Millet olarak, ülke olarak çok zor günler yaşadıklarını ifade eden Zorluoğlu, geçtiğimiz gün Dağlıca'dan, bugün Iğdır'dan gelen şehit haberlerinin acılarını gerçekten artırdığını dile getirdi. 

Millet ve devlet olarak geçmişte de çok zor dönemler yaşadıklarını anımsatan Zorluoğlu, ülkenin bu dönemlerden de hep gelişerek, güçlenerek, başarıyla çıkmasını becerdiğini vurguladı.

 Bugün de birlik ve beraberlik günü olduğunu dile getiren Zorluoğlu, teröre karşı mücadeleyi ancak millet olarak birlikte dimdik durarak, başarılacağını kaydetti.

 Zorluoğlu, terörle mücadelenin ülkede bir tek terörist kalmayıncaya kadar kararlılıkla devam ettirileceğini belirtti.

Konuşmanın ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, meslektaşlarının omuzlarında Türk Hava Kuvvetlerine ait uçağa konuldu, ardından da memleketi Adana'ya uğurlandı.