Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı
Tunceli'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan polis memuru Aydın Nazillioğlu'nun cenazesi Elazığ'da düzenlenen törenin ardından Balıkesir'e uğurlandı - Tunceli Valisi Kaymak: - " Millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde ülke genelinde terör olayları protesto edilirken provokasyonlara gelmeyerek daha fazla kenetlenmeli, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermemeliyiz"

ELAZIĞ (AA) - Tunceli'deki, polis lojmanlarının güvenlik noktası ile burada bekleyen zırhlı araçlara yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Aydın Nazillioğlu'u için Elazığ'da tören düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, meslektaşlarının omuzunda törenin düzenlendiği Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Törene katılan şehidin babası Yaşar Nazillioğlu, Balıkesir'den selam getirdiğini ifade ederek, "Şehidimi almaya geldim. Dimdik ayaktayım. Hiç kimse üzülmesin, daha çok polisimiz var geride. Bir oğlum daha var polis" diye konuştu. 

- "Oğlum şehit oldu diye seviniyorum"

Oğlunun daha çok genç olduğunu belirten baba Nazillioğlu, "20 yaşındaydı daha çok gençti. Toprağa nasıl vereyim ben onu, nasıl vereyim? Şehit oldu şehit, çok şükür şehit oldu. Ağlamıyorum, seviniyorum. Oğlum şehit oldu diye seviniyorum" şeklinde konuştu. 

Tören esnasında fenalaşan şehit babasına, sağlık ekiplerince müdahalede bulunuldu.

Şehidin annesi Asiye, polis kardeşi Hamza ve küçük kardeşi Niyazi Nazillioğlu ile yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

Saygı duruşunda bulunulması esnasında bazı aile bireyleri selam durdu. 

Törende konuşan Tunceli Valisi Osman Kaymak, polis lojmanlarının güvenliği sağlayan özel hareket polislerinin bulunduğu zırhlı araca düzenlenen hain saldırıda şehit düşen polis memuru Nazillioğlu'na Allah'tan rahmet, kederli ailesine, emniyet teşkilatına ve millete başsağlığı diledi. 

- "Birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermemeliyiz"

Nazillioğlu'nun ne ilk ne de son şehitleri olacağını belirten Vali Kaymak, bu mukaddes topraklarda var olmanın ve huzur içerisinde yaşamanın bedelinin hep ağır olduğunu kaydetti.

Bu memleketin, milletin şanını ve şerefini haysiyetini ayakta tutabilmek için büyük fedakarlıklar yapıldığını, bu yolda da binlerce şehit verildiğini dile getiren Kaymak, şunları söyledi: 

"Şehitlerimiz şahit olsunlar ki;  bugün olduğu gibi yarın da canları pahasına bu kutsal vatanı kararlı bir şekilde savunmaya devam edeceklerdir. Bu mücadelede şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Onlara bu alçak saldırıları yapan vatan hainleri mutlaka en ağır şekilde cezalandırılacaklardır, şüpheniz olmasın. Millet olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde ülke genelinde terör olayları protesto edilirken provokasyonlara gelmeyerek daha fazla kenetlenmeli, birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermemeliyiz."

Vali Kaymak, Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da vatan için şehit olan asker ve polislere de Allah'tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı diledi.

Tören sonunda şehidin ailesi, cenazeye sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin halası, şehidin Tunceli'de görev yapan polis kardeşine işaret ederek, "Gelirken hep çift çift geliyordunuz kuzum. Polis kıyafetiyle çift geliyordunuz kuzum, yiğidim" diyerek ağıt yaktı.

Şehit polisin naaşı, daha sonra memleketi Balıkesir'e götürüldü.  

Törene, şehidin yakınları, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen katıldı.