Tunceli'deki terör saldırısı

Tunceli'deki terör saldırısı
Tunceli'deki terör saldırısı
- Saldırıda yaralanan ve Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren 2 polis memurundan biri GATA'ya sevk edildi

ELAZIĞ (AA) - Tunceli 'deki terör saldırısında yaralanan ve Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan 2 polis memurundan biri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki gün 19.20 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki polis lojmanlarının güvenliğini sağlamakla görevli zırhlı polis aracına bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlendiğini hatırlatarak, bir polis memurunun şehit olduğu saldırıda yaralanan 2 polis memurunun hastanelerinde tedavi altına alındığını söyledi.

Yaralı polislerin sağlık durumunun iyiye gittiğini, bir polis memurunun gözünden gerçekleştirilecek bir cerrahi müdahale için GATA'ya sevk ettiklerini ifade eden Berilgen, diğerinin yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü aktardı.

- Kovancılar ilçesinde yaşanan terör saldırısı

Berilgen, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde Bölge Trafik Amirliğine teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan ve hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alınan polis memurlarından durumu daha ağır olan Mehmet Gümüş'ün, yapılan ameliyatın ardından sağlık durumunun iyileştiğini, yoğun bakımdan çıkarılacağını, Erhan Saygılı'nın ise tedavi edildikten 2 gün sonra taburcu edildiğini anlattı. 

Bölücü terör örgütü tarafından ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik gerçekleştirilen tüm saldırıları şiddetle ve esefle kınadıklarını vurgulayan Berilgen, şunları kaydetti:

"Bizler bölgede refah seviyesi yüksek ve vatandaşına en iyi hizmeti sunan bir devlete ve coğrafyası en güzel bir ülkeye sahibiz. Bu vatan Kürt'ü, Türk'ü, Alevi 'si ve Sünni'si ile hepimizin. Bunda hiçbir şüphe yok. Bu gemide hepimiz varız ve bu gemi batarsa hep birlikte batarız. O yüzden kirli ellerin oyunlarını gelmemeliyiz. Ülkede terörün bitirilmesi için devletin var gücüyle çalışmasını ve elinden geleni yapmasını destekliyoruz."

Berilgen, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi.