Tunceli'deki zırhlı askeri aracın geçişi sırasında patlama

Tunceli'deki zırhlı askeri aracın geçişi sırasında patlama
Tunceli'deki zırhlı askeri aracın geçişi sırasında patlama
- Saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşlar Sönmez ve Şimşek'in cenazeleri, Elazığ'da düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi

ELAZIĞ (AA) - Tunceli'de dün teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuşlar Onur Sönmez ve Mehmet Şimşek için Elazığ'da tören düzenlendi.

Elazığ Asker Hastanesi morgundan alınan şehitlerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri, getirildikleri Elazığ Havalimanı'nda meslektaşlarının omuzlarında taşınarak tören alanındaki katafalklara konuldu. 

Saygı duruşu ve dua edilmesinin ardından konuşan Tunceli Valisi Osman Kaymak, Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütüne yönelik operasyona giden askeri unsurların geçişi sırasında yola döşenen bombanın patlatılması neticesinde 2 kahraman askerin şehit olduğunu söyledi.

Kaymak, ülkenin birliği ve bütünlüğü, milletin huzuru ve güvenliği uğruna canlarını feda eden kıymetli şehitleri ebedi yolculuklarına uğurlamak ve onlara karşı son görevlerini yerine getirmek için bir araya geldiklerini belirterek, "Milletimizin birlik ve beraberliğine, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz diken, hain emeller peşinde koşan vatan hainleri bilsinler ki bizler olduğumuz müddetçe sinsi emellerine asla ulaşamayacaklardır" şeklinde konuştu.

Törene Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, şehitlerin yakınları, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan katıldı.

Törenin ardından şehit Sönmez'in naaşı Kayseri'ye, şehit Şimşek'in cenazesi Afyonkarahisar'a uğurlandı.