Türkiye Beyazay Derneği Şube yönetiminden Yanılmaz'a ziyaret

Türkiye Beyazay Derneği Şube yönetiminden Yanılmaz'a ziyaret
Türkiye Beyazay Derneği Şube yönetiminden Yanılmaz'a ziyaret
ELAZIĞ (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Naci Demirpolat, şube yönetim kurulu üyeleriyle Elazığ Belediye Başkanı Mücahit...

ELAZIĞ (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi Başkanı Naci Demirpolat, şube yönetim kurulu üyeleriyle Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ziyaret etti.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, Yanılmaz, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, belediye olarak engellilerin her alanda daha rahat bir yaşam sürmeleri ve toplumda hak ettiği noktaya gelebilmeleri için çalışmalara devam ettiklerini aktardı.

Engellilerin sorunlarına hassasiyet gösteren çok sayıda kurumla bilgi alışverişi yaptıklarını kaydeden Yanılmaz, "Türkiye Beyazay Derneği de engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarından biri. Birlikte hareket ederek sorunların daha hızlı bir şekilde çözülmesine katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Demirpolat da engellilerin problemlerinin çözümü için projeler hazırladıklarına değindi. Bunların hayata geçmesi için kurumlarla istişarelerde bulunduklarını kaydeden Demirpolat, ziyareti de bu çerçevede yaptıklarını belirtti.

Demirpolat, Yanılmaz'a Türkiye Beyazay Derneğince yürütülen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından desteklenen Aşmak İçin Hareket Projesi'nin onay belgesini takdim etti.