Türkiye Su Jeti Şampiyonası

Türkiye Su Jeti Şampiyonası
Türkiye Su Jeti Şampiyonası
- Elazığ'ın Keban ilçesinde yarın yapılacak 2. ayak yarışları öncesinde etkinlikler düzenlendi

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'ın Keban ilçesinde düzenlenen Türkiye  Su Jeti Şampiyonası 2. Ayak Yarışları etkinliklerle başladı.

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Keban Kaymakamlığı ve Keban Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) ev sahipliğindeki 2. ayak yarışlarının ilk gününde etkinlikler, Keban Barajı koruluk alanında düzenlendi.

Festival havasında geçen etkinliklerde, çocuklar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında alanda kurulan, tırmanma duvarına çıktı, canlı langırt oynadı, sumo güreşi yaptı. Sporcular da Keban Baraj Gölü üzerinde son hazırlıklarını tamamladı.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine, yaptığı açıklamada, aslen Elazığlı olduğunu ve yarışların 2. ayağının Keban'da düzenlenecek olmasından dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Festival havasında geçecek olan yarışların yanı sıra flyboard gösterilerinin de yapılacağını aktaran Uçar, yarınki yarışlarda 19 erkek ve 4 kadın katılımcının boy göstereceğini bildirdi.

Yarışlar şu kategorilerde yapılacak:

Standart jet 0-110 BG, standart jet 111-179 BG, free style, standart jet 180 BG ve üstü, pro open, bayanlar kupası, flyboard ve TMF Kupası

Etkinlikler kapsamında Elazığ kent merkezi Ahmet Aytar Meydanı'nda TMF'ye bağlı ekipler motor gösterisi yaptı.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  sosyal

  ,

  kent