Türkmenler için yardım kampanyası

Türkmenler için yardım kampanyası
Türkmenler için yardım kampanyası
- AK Ocaklar Elazığ Teşkilatı, Bayırbucak Türkmenleri için yardım toplamaya başlattı

ELAZIĞ (AA) - AK Ocaklar Elazığ Teşkilatı, Suriye'nin kuzeyindeki Bayırbucak Türkmenleri için yardım toplamaya başlattı.

İzzetpaşa Meydanı'nda toplanan grup, tekbir getirerek Gazi Caddesi'nden Öğretmenevi önüne kadar yürüdü. Burada grup adına konuşan AK Ocaklar İstanbul Başkan Yardımcısı Zülfü Kartakgül, bu buluşmada kendileriyle birlikte olan Elazığlılara teşekkür etti.

 Bugün Siyonist güçlerin ülkede ve İslam coğrafyasına uyguladığı oyunların ortada olduğunu ifade eden Kartakgül, "İslam coğrafyasında ve ülkemizde Siyonist güçlerin birlik ve beraberliğimizi bozucu, yıpratıcı hareketlerinin amacı bellidir. Bizler İslam mücahitleri olarak bu durum karşısında sessiz kalmak istemedik. Türkmen cephelerinde Siyonist güçlere karşı aç, yemeği az, silahı az ama gönlü büyük İslam mücahidi kardeşlerimizin bu şekilde yanında olmak istedik" diye konuştu. 

Türkmenlere her türlü desteği vereceklerini anlatan Kartakgül, bugünden itibaren Suriye'nin kuzeyindeki Bayırbucak Türkmenleri için battaniye kampanyası başlattıklarını belirtti.