Ülkü Ocaklarından Türkmenlere yardım

Ülkü Ocaklarından Türkmenlere yardım
Ülkü Ocaklarından Türkmenlere yardım
ELAZIĞ (AA) - Ülkü Ocakları Elazığ Şubesince, Ağın'da yaşayan Türkmenlere bir kamyon insani yardım malzemesi gönderildi.Şube 2. Başkanı Mehmet Ali...

ELAZIĞ (AA) - Ülkü Ocakları Elazığ Şubesince, Ağın'da yaşayan Türkmenlere bir kamyon insani yardım malzemesi gönderildi.

Şube 2. Başkanı Mehmet Ali Şahin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ağın Belediyesi ve Ülkü Ocakları olarak Irak ve Suriye'deki iç savaştan kaçarak ilçeye yerleşen Türkmen aileler için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kampanyası kapsamında ilçede yaşayan ve 15 nüfuslu iki Tükmen aileye geçen hafta bir kamyon insani yardım malzemesi gönderdiklerini anımsatan Şahin, bir kamyon daha yardım malzemesi topladıklarını belirtti.

Şahin, şunları kaydetti:

"Yakın zamanda 10-12 Türkmen aileyi daha ilçemizde barındıracağız.  Bu amaçla gelecek olan aileler için şimdiden hazırlıklara başladık. Ağın Belediyesince ilçede barınmaları için kendilerine yer tahsis ediliyor. Bizler de başlattığımız yardım kampanyası kapsamında hayırsever vatandaşlardan topladığımız bir kamyon insani yardım malzemesini ilçeye gönderiyoruz. Türkmen kardeşlerimize elimizden geldiğince yardım etmeye devam edeceğiz."

 


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Suriye

  ,

  Mehmet Ali Şahin