Ümit Özat ile Hami Mandıralı arasındaki tartışma

Ümit Özat ile Hami Mandıralı arasındaki tartışma
Ümit Özat ile Hami Mandıralı arasındaki tartışma
- Elazığspor Teknik Direktörü Özat: "Asla hak etmediğim bir galibiyet almak için, benden çıkan bir tacı 'benden çıkmadı' diyecek sportif ahlaksızlığı yapmayacağım"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'un Teknik Direktörü Ümit Özat, Antalyaspor maçında Hami Mandıralı ile arasında geçen tartışmaya ilişkin, "Asla hak etmediğim bir galibiyeti almak için, benden çıkan bir tacı 'benden çıkmadı' diyecek sportif ahlaksızlığı yapmayacağım" dedi.

Özat, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Mandıralı ile arasında yaşanan tartışmanın maçın 30. dakikasında hakemin lehlerine vermiş olduğu taç kararının ardından çıktığını belirtti.

Bir gazetecinin Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer'in kendisine yönelik eleştirilerini hatırlatması üzerine Özat, şunları kaydetti:

"Maç bitti, yenildik. Antalyaspor tribünlerinden su şişesi, çakmak ve küfürler geldi. Ben de gayri ihtiyari kendime yakışmayan bir hareket yaptım. Bunu bütün Antalyaspor camiasına yapmadım. Bunu bana kendini bilmeyen üç beş kişi yaptı, ben de onlara yaptım. Yani hırsızın hiç mi suçu yok? Senin taraftarın su şişesi, çakmak fırlatacak, tükürecek, küfredecek, ben de yenilmiş, canı yanmış bir takımın teknik adamı olarak bu cevabı verdiğim zaman sen beni mahkemeye vereceksin, keşke verse."

Özat, "Asla hak etmediğim bir galibiyeti almak için benden çıkan bir tacı 'benden çıkmadı' diyecek sportif ahlaksızlığı yapmayacağım. Hak etmediğim bir penaltıyla maç kazanmayacağım, kazanmadım. Hak etmediğim bir golle de maç kazanmak istemeyeceğim" ifadelerini kullandı.