Üniversite öğrencilerinden Suriyeli ailelere yardım eli

Üniversite öğrencilerinden Suriyeli ailelere yardım eli
Üniversite öğrencilerinden Suriyeli ailelere yardım eli
ELAZIĞ (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Elazığ'a yerleşen Suriyeli ailelere, Fırat Üniversitesi (FÜ) öğrencileri yardım eli...

ELAZIĞ (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Elazığ'a yerleşen Suriyeli ailelere, Fırat Üniversitesi (FÜ) öğrencileri yardım eli uzatıyor.

FÜ  Toplum Gönüllüleri Kulübü tarafından hayırsever vatandaşlardan toplanan kışlık giyecekler, kentte yaşayan Suriyeli ailelere ulaştırılıyor. Derneğin yardım çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'nde zor şartlar altında yaşayan Suriyeli bir aileye yiyecek ve giyecek yardımında bulunuldu. 

FÜ Toplum Gönüllüleri Derneği olarak 2005 yılından beri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, kentte yaşayan yardıma muhtaç ailelerin yanında olmaya çalıştıklarını belirten FÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Melek Mayda, toplanan yardımları tespit ettikleri ailelere ulaştırarak bir nebzede olsa onların mağduriyetlerini gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Ülkelerinden kaçarak Türkiye 'ye sığınan bir çok ailenin çocuklarıyla birlikte ağır kış şartları altında zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden Mayda, bu mücadelede en çok çocukların mağdur olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımız aracılığıyla Suriye'den gelen bu ailelerin zor durumda olduğunu öğrendik. Toplum gönüllüleri olarak topladığımız kıyafetleri aileye getirdik. Çocukların ayaklarında çorapları dahi yok. Bu ağır kış şartlarında çok kötü durumda olduklarını gördük. Gelen yardımları durumu kötü olan ailelere ve bu aileye getirmeye devam edeceğiz. Bu yüzden herkesin yardımlarını bekliyoruz." 

Mayda, dışarıdaki soğuk havaya rağmen yakacak odunları olmayan aileye bir an önce odun ve kömür yardımında bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Yaşam

  ,

  Melek

  ,

  toplum

  ,

  kış

  ,

  sosyal