Vali Zorluoğlu, Keban'da incelemelerde bulundu

Vali Zorluoğlu, Keban'da incelemelerde bulundu
Vali Zorluoğlu, Keban'da incelemelerde bulundu
- Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Keban ilçesinde incelemelerde bulundu.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Keban ilçesinde incelemelerde bulundu.

Keban Kaymakamlığına gelen Vali Zorluoğlu, Kaymakam Hayrettin Baskın'dan ilçe hakkında bilgi aldıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Fethiye Atlı'dan ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Zorluoğlu, Yusuf Ziya Paşa Camisi'ni ve Meryem Ana Kilisesi'ni gezdi.

Vali Zorluoğlu, Keban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Zorluoğlu, yaptığı açıklamada, Keban ilçesinde ve kırsal kesimlerinde sorunların büyük oranda çözüldüğünü ve hizmetlerin tamamlandığını görmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Köylerin ve kırsalın altyapı, yol ve su sorunları olduğunu, ancak KÖYDES Projesi ile sorunların büyük bir bölümünün çözüldüğünü memnuniyetle ifade edebildiğini belirten Zorluoğlu, "Elbette bu hizmetlerin yenilenmesi ve geliştirilmesi gerekmektedir. Şu ana kadar yapılan hizmetler için başta İl Özel İdaremiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız tarafından ifade edilen eksikliklerin giderilmesi içinde gayret içerisinde olacağız" dedi.

Vali Zorluoğlu, Keban İmam Hatip Ortaokulu'nda incelemelerde bulunduktan sonra esnafı ziyaret etti.