Vali Zorluoğlu'dan Akçakiraz Beldesine ziyaret

Vali Zorluoğlu'dan Akçakiraz Beldesine ziyaret
Vali Zorluoğlu'dan Akçakiraz Beldesine ziyaret
- Elazığ Valisi Zorluoğlu, Akçakiraz Beldesini ziyaret etti.

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Akçakiraz Beldesini ziyaret ederek, beldenin sorunlarını dinledi.

Valilikten yapılan açıklamada, beldeyi ziyaret eden Zorluoğlu, Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve iş adamları tarafından karşılandı.

Zorluoğlu, burada yaptığı konuşmada, Akçakiraz'ın Elazığ Havalimanı ve Organize Sanayi Bölgesine ev sahipliği yapması nedeniyle özel bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Küçük belediyelerin nitelikli teknik personel ve gelir kaynaklarının yetersizliği gibi sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Zorluoğlu, "Valilik olarak birçok belediyemize destek olmaya, bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunarak onların sorunlarının çözülmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Akçakiraz diğer beldelerimizden biraz daha farklı bir özelliğe sahip çünkü havalimanı ve OSB bu belde sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu bakımdan bizim için çok özel bir öneme haizdir. Bu sebeple daha fazla işbirliği içerisinde olmaya gayret edeceğiz. İnşallah hep birlikte, el birliği ile ilimizin her noktasına en güzel hizmetleri götürmenin gayreti ve çabası içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı. 

Akçakiraz Belediye Başkanı Kaya da, ziyaretinden dolayı Zorluoğlu'na teşekkür etti.

Akçakiraz Beldesinin imarlı alanının Elazığ Belediyesi'nden sonraki en büyük belediye olduğunu kaydeden Kaya, "Çok bakir ve hizmet alamamış yerleri bulunmaktadır. Borçlu bir belediye olmasına rağmen ürettiğimiz projelerle belediyemize kaynak sağlayarak bunları hizmete dönüştürdük. Akçakiraz'ı bir yerlere taşıdık" şeklinde konuştu. 

Ziyaretin ardından Vali Zorluoğlu, iş adamları ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi, esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla sohbet etti.