Valilerden şehit ailesine taziye ziyareti

- Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya valileri, Sivas'ta meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Emrah Horoz'un ailesini ziyaret etti

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, şehit polis memuru Emrah Horoz'un babası Hakan Horoz'a taziye ziyaretinde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Koçak, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) toplantısı için kente gelen valilerle, Sivas'ın İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Emrah Horoz'un, Sanayi Mahallesi'ndeki baba evine gitti. 

Koçak ve beraberindekiler, burada kurulan çadırda, taziyelerini ilettikleri şehit babası Hakan Horoz ile bir süre sohbet etti. Ziyarete Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve FKA'nın diğer yönetim kurulu üyeleri de katıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Gümüşhane'deki programında görev aldıktan sonra Malatya'ya dönmek üzere yola çıkan polisleri taşıyan 3 otobüsten biri, 13 Ekim'de Sivas'ın İmranlı ilçesinde devrilmiş, polisler  Fatih  Çevik (31), Emrah Horoz (31) ve Beşir Kurt'un (40) şehit olduğu kazada, 40'ı polis 41 kişi yaralanmıştı.