Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü Bektaş:

Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü Bektaş:
Vartaş Elazığspor Teknik Direktörü Bektaş:
- "Karşıyaka deplasmanına gidip Allah'ın izniyle oradan galibiyetle dönmek istiyoruz"

ELAZIĞ (AA) - PTT 1. Lig ekibi Vartaş Elazığspor 'un teknik direktörü Bayram Bektaş, " Karşıyaka deplasmanına gidip Allah'ın izniyle oradan galibiyetle dönmek istiyoruz" dedi.

Bektaş, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, deplasmanda oynayacakları Karşıyaka maçının hazırlıklarını tamamladıklarını ve tam kadroyla rakiplerinin karşısına çıkacaklarını söyledi.

Karşıyaka'nın kaliteli oyunculardan oluşan hafifsenmeyecek bir takım olduğunu ve bu bakımdan rakiplerini önemsediklerini ifade eden Bektaş, şöyle konuştu:

"Takımların puan cetvelindeki yerine aldanmamak lazım. Daha yukarılarda olabilecek bir kadroya ve kaliteye sahip bir takım. Ancak biz de gücümüzün farkındayız. Bizim için hangi takım hangi deplasman olursa olsun istediğimiz futbolu sahaya yansıttıktan sonra istediğimiz neticeyi alacağımıza inanıyorum. Futbolcularıma ve takıma güveniyorum. Karşıyaka deplasmanına gidip Allah'ın izniyle oradan galibiyetle dönmek istiyoruz."

Bir gazetecinin, "Ligde lider konumda olmanız takım üzerinde bir baskı oluşturuyor mu, takım açısından bir dezavantaj olur mu?" şeklindeki sorusu üzerine Bektaş, lider olmanın bazen baskı unsuru olabileceğini ancak futbolcularının böyle bir baskı hissedeceklerini tahmin etmediğini dile getirdi.

Takıma her durumda gereken motivasyonu vermeye çalıştıklarını ifade eden Bektaş, "Hepsi tecrübeli futbolcular. Öyle bir baskı unsuru olacağını tahmin etmiyorum. Bu konuda zaten kulüp başkanımız gereken desteği, moral motivasyonu veriyor. Galibiyetin yan faktörleri var. Bu konuyu daha da açmak istemiyorum ancak başkanımız gerekeni söylüyor, maddi ve manevi destek vermeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Ligde 8. haftaya kadar iyi mücadele ederek liderliği ele geçirdiklerini ancak rakipleri ile aralarında fazla puan farkı olmadığından bunun kendileri için bir şey ifade etmediğini aktaran Bektaş, rakipleri ile aralarındaki puan farkını açarak yerlerini garantiye almak istediklerini sözlerine ekledi.