Yanılmaz, Hilalkent Mahallesi sakinleriyle buluştu

Yanılmaz, Hilalkent Mahallesi sakinleriyle buluştu
Yanılmaz, Hilalkent Mahallesi sakinleriyle buluştu
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hilalkent Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Hilalkent Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir taziye evinde gerçekleşen toplantıda Yanılmaz, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler veren Yanılmaz, tüm çalışmalarını insan odaklı yürüttüklerini belirterek, Elazığ'ın gelirlerini en iyi şekilde yatırıma dönüştürmeye çalıştıklarını ifade etti.

Mahalle ayrımı gözetmeksizin kentin her yerine hizmet noktasında eşit mesafede durmaya çalıştıklarını belirten Yanılmaz, şunları kaydetti:

"Görevde olduğumuz 9 ay içinde 760 bin metrekare asfalt döktük, 80 bin adet ağaç diktik. Sadece mezarlıklarımıza 5 bin çam fidanı diktik. Misland'ın bir adamının gayretleriyle yeniden faaliyete geçmesi, Hilalkent'e olumlu olarak yansıyacaktır. Çimento fabrikasının taşınmasıyla bu fabrikanın olumsuz etkilerine maruz kalan Hicret Mahallesi başta olmak üzere yakın mahalleler cazibe merkezi haline gelecektir. Şorşor Deresi'nin ıslah çalışmalarına başlayacak, bu çalışmanın ardından da çevre mahallelerin rant değeri artacaktır. Sanayi Mahallesi'ndeki YİMPAŞ binası yıkılarak yerine turizm meslek lisesi, uygulamalı otelcilik okulu ve milli eğitim müdürlüğü inşa edilecektir."

Bir plastik firmasının Elazığ'da yatırım kararı aldığını ve en az 300 kişiye istihdam olanağı sağlanacağını aktaran Yanılmaz, Şehir Hastanesi inşaatının hızla ilerlediğini, çalışmalar tamamlandığında 5 bin kişiye, Elazığ'da üretim yapan bir tavukçuluk firmasının kapasitesini artırmasıyla da bin kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi.