Yanılmaz, Kültür Park'ta inceleme yaptı

Yanılmaz, Kültür Park'ta inceleme yaptı
Yanılmaz, Kültür Park'ta inceleme yaptı
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kültür Park bünyesinde yapımı devam eden camide incelemede bulundu.Belediyeden yapılan yazılı...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kültür Park bünyesinde yapımı devam eden camide incelemede bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yanılmaz, incelemeleri sırasında cami proje koordinatörü mimar Merih Aytaç'tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İncelemeleri sonrası Yanılmaz, caminin girişten itibaren her noktasının sanatsal bir çerçevede ele alınmasını ve caminin görsel açıdan da Kültür Park'a yakışır nitelikte ve özgün bir yapıya sahip olmasını isteyerek, "Böyle güzel bir parkın içindeki caminin sanat unsuru taşıması lazım. Gelenlerin gezerken baktığı her noktada bir sanat unsuru görmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ve Türkiye 'nin sayılı dinlenme alanlarından biri olacağı ifade edilen Kültür Park'ın içerisinde bulunan 500 kişilik caminin kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlandı. Parkın 29 Mayıs 2015'te açılması planlanıyor.