Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesince Yaşlılar Haftası dolayısıyla Gazi Huzurevi'nde kalan yaşlılar için yemekli toplantı düzenlendiği...

ELAZIĞ (AA) - Elazığ Belediyesince Yaşlılar Haftası dolayısıyla Gazi Huzurevi'nde kalan yaşlılar için yemekli toplantı düzenlendiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, hafta dolayısıyla kentin tarihi mahallesi Harput'ta düzenlenen yemekli toplantıya Elazığ  Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı ve huzurevi sakinleri katıldı. 

Nazırlı, burada yaptığı konuşmada, geçmişten geleceğe köprü konumunda bulunan yaşlıların İslam dini ve örflerinde her zaman müstesna bir yere sahip olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Yüce dinimiz İslam'ın 'of' demeyi dahi yasakladığı yaşlılarımızla ilgili peygamber efendimizin 'Herhangi bir genç yaşlılığından dolayı bir ihtiyara hürmet ederse, yüce Allah'ta yaşlandığında ona hürmet edecek kimseler halk eder' hadisi şerifleri bize yol gösteriyor. Bizler unutmamalıyız ki yaşadığımız gün, geçmişten geleceğe uzanan bir köprüdür. Bu köprünün bir ucunda umudumuz çocuklarımız varsa diğer ucunda da bugüne ulaşmamızı sağlayan yaşlılarımız var. O nedenledir ki köprünün bir tarafını diğer tarafından ayırt edersek, köprünün yıkılması kaçınılmaz olur." 


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  genç