Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Elazığ'da kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 362 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 362 köy yolunun açılması için çalışmalar devam ediyor.

Sivrice ilçesi Çanakçı-Alaaddin grup köy yolu Hazarbaba Dağı mevkisinde yürütülen karla mücadele çalışmalarını inceleyen Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışını kuraklığın giderilmesi açısından beklediklerini söyledi.

Karın rahmet olduğu gibi bazen de zahmete dönüşebildiğini belirten Bilginoğlu, kar yağışının oluşturduğu sıkıntıları asgari düzeye indirebilmek için çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.

Yol Açma ve Karla Mücadele Koordinasyon Birimi bünyesinde çalışmaları devam ettirdiklerini dile getiren Bilginoğlu, "Tabii ki bu çalışmalarımız artarak devam edecek ancak esas sıkıntımız kar yağışıyla oluşan tipi ve fırtına. Tipi ve fırtına, açtığımız bu yollarda zaman zaman kapanmalara neden oluyor" diye konuştu. 

Bilginoğlu, yol açma çalışmalarında önceliklerinin acil durumlar, hasta bulunan yerleşim yerleri ve taşımalı eğitim verilen köylerin yolları olduğunu sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Köy

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  kar