1 Kasım'da nerede oy kullanacağım? | 2015 Genel Seçimleri

1 Kasım'da nerede oy kullanacağım? | 2015 Genel Seçimleri
1 Kasım'da nerede oy kullanacağım? | 2015 Genel Seçimleri
1 Kasım 2015 Genel seçimlerin'de oyunuzu nerede kullanacağınızı merak ediyorsanız, YSK'nın 'nerede oy kullanacağım' uygulaması ile kolayca öğrenebilirsiniz.

1 Kasım 2015 Genel Seçimlerin'de nerede oy kullanacağınızı bilmiyorsanız, YSK'nın nerede oy kullanacağım uygulaması ile oyunuzu nerede kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Seçmen sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan erken genel seçimlerde tüm Türkiye sandık başına gidecek. Online seçmen sorgulama işlemi ile seçmen bilgilerine kolayca ulaşabilişiniz. Vatandaşlar hem internetten hem de çağrı merkezinden kolay bir şekilde 1 Kasım erken genel seçimlerinde nerede oy kullanacaklarını seçmen sorgulama işlemi ile internetten öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.

Yüksek Seçim Kurulu , internet üzerinden vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecekleri web sitesini de kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını YSK’nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebiliyor.