10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Gazeteciler Cemiyeti (EGC) Başkanı Recep Demirci,Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada,...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Gazeteciler Cemiyeti (EGC) Başkanı Recep Demirci,

Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığını ifade etti.

Toplumu bilgilendirme adına her zaman ve her yerde büyük bir özveriyle çalışan basın mensuplarının gününü kutladığını belirten Demirci, şunları kaydetti:

"Basın, gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Demokrasinin temel taşlarından olan basın özgürlüğü, şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarındandır. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli bir görevi yerine getirmekte olan basının, bu görevi yerine getirebilmesi için basın özgürlüğü hayati önem taşımaktadır. Basın yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Yönetimi Kurulu adına kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."