19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Erzincan'da yamaç paraşütü hedef iniş yarışması düzenlendi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde yamaç paraşütü hedef iniş yarışması düzenlendi.

Yarışmada 25 sporcu, 2 bin 30 rakımlı Çakırman Tepesi'nden havalanarak belirlenen hedef noktasına inmeye çalıştı. Havalandıktan yaklaşık 10 dakika sonra inişe geçen sporcular, 3 deneme sonunda hedef noktaya en yakın inişi yapmaya çalıştı.

Yarışmada, Ali Zaimoğlu birinci, Emre Aktepe ikinci, Mahmut Tan üçüncü oldu. Dereceye girenlere kupa verildi.

Yarışmanın birincisi ve Türk Hava Kurumu yamaç paraşütü öğretmeni Ali Zaimoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının yamaç paraşütü sporunu sevdirmek olduğunu belirtti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Erzincan Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumunun katkılarıyla Trabzon , Rize, Sivas ve Erzincan'dan gelen sporcuların katılımıyla festival tadında bir yarışma yaptıklarını dile getiren Zaimoğlu, "Asıl amacımız hem bu sporun yayılması hem de görsel bir şölen sunmak. 25 sporcunun katılımıyla çok keyifli bir yarışma oldu" diye konuştu.

Yarışmaya Rize'den katılan sporculardan Selçuk Mahmutoğlu da hedef yarışmasının çok heyecanlı olduğunu belirterek "Yarışma çok güzel, hiç bir aksilik yaşanmadı. Uçuşlarımızda güzel geçiyor" dedi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  TRABZON

  ,

  19 Mayıs

  ,

  spor

  ,

  Hava

  ,

  kupa

  ,

  deneme

  ,

  yarışma