23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, kutlama mesajı yayımladı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kahraman, demokrasinin ve cumhuriyetin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümünü, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururu ve sevincinin yaşandığını belirtti.

23 Nisan 1920'nin "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı tarih olduğunu kaydeden Kahraman mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kurtuluş Savaşı'na yön veren kararların alındığı Türkiye Büyük Millet Meclisinin yurdun dört bir yanından gelen temsilcilerin katılımıyla açılması, bağımsızlık mücadelemizin milli egemenlik temelinde tüm yurda yayılmasını sağlamıştır. Meclisimizin aldığı cesur kararlar, cephede savaşan şanlı ordumuza güç ve moral vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu nedenle dün olduğu gibi bugün de demokrasimizin ve geleceğimizin en önemli teminatıdır."