37 yıldır muhtarlık yapıyor

37 yıldır muhtarlık yapıyor
37 yıldır muhtarlık yapıyor
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da muhtarlık yapan 73 yaşındaki Mehmet Baki, 1973 yılında başladığı ve bir dönem ara verdiği görevinde 37'nci yılına...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da muhtarlık yapan 73 yaşındaki Mehmet Baki, 1973 yılında başladığı ve bir dönem ara verdiği görevinde 37'nci yılına girdi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Başkalecik köyünde doğan Mehmet Baki, 1973 yılında kendi köyüne muhtar olarak seçildi. Erzincan'a geldiği 1994 yılına kadar aralıksız olarak muhtarlığı sürdüren Baki, bir dönem ara verdikten sonra Erzincan merkez Barbaros Mahallesi'nden 1999 yılında yeniden muhtar olarak seçildi.  

Muhtarlık binasında gazetecilere açıklama yapan Baki, muhtarlığı severek yaptığını, ömrünün çoğunu muhtarlık yaparak geçirdiğini söyledi.

Baki, "Devletimin ve vatandaşımın hizmetini aksatmadım. Halkta hep beni destekledi. Çeşitli ödüllerim oldu. Muhtarlık görevim süresince bir çok hükumet değişti. Bu 4 yılı da tamamladıktan sonra eğer vatandaş isterse tekrar aynı göreve şerefimle devam ederim. Ben bu aşkla yola çıktım. Eğer vatandaş isterse ölünceye kadar muhtarlık yapmaya devam ederim" dedi.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  Barbaros

  ,

  açıklama