Anaokulu öğrencileri fide dikti

Anaokulu öğrencileri fide dikti
Anaokulu öğrencileri fide dikti
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonun organizasyonuyla, anaokulu öğrencilerine yedikleri...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonun organizasyonuyla, anaokulu öğrencilerine yedikleri sebzelerin nasıl yetiştirildiği uygulamalı olarak anlatıldı.

Mustafa Kemal Anaokulu öğrencileri,    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonunda bulunan fide yetiştirme alanlarını gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Minik öğrenciler, daha sonra, öğretmenleri nezaretinde seralara çeşitli fideler dikti.

Vali Yardımcısı Ahmet Türköz ve Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürü Birol Karadoğan da minik öğrencilere fide hediye ederek, bunları evlerinde yetiştirmelerini istediler.

Karadoğan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın sofralarında tükettikleri domates, salatalık, biber gibi sebzelerin nasıl yetiştirildiğini anlatalım, gösterelim istedik. Çocuklarımıza tohumdan fideye, fideden toprağa kadar işin teoriği değil, pratiğini bizzat göstermek istedik ve birer tane de evlerine götürsünler hatıra olsun diye fide verdik"  dedi.


  ETİKETLER:

  23 Nisan

  ,

  Hediye

  ,

  Çocuk

  ,

  eğitim