Badmintoncular Akdeniz Kupası'na hazırlanıyor

Badmintoncular Akdeniz Kupası'na hazırlanıyor
Badmintoncular Akdeniz Kupası'na hazırlanıyor
- Badminton Milli Takımı, 22-28 Aralık'ta Yunanistan'da düzenlenecek kupaya, haftanın 6 günü çift antrenman yaparak hazırlanıyor - Antrenör Sönmez: "Hedefimiz ülkemize Akdeniz Kupası'nı getirmek"

ERZİNCAN (AA) - Badminton Milli Takımı, 22-28 Aralık'ta Yunanistan'da katılacağı Akdeniz Kupası için çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürüyor.  

Atina'da gerçekleşecek organizasyonda mücadele edecek, Erzincanlı sporcular Emre Sönmez, Mehmet Çapar, Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin'den oluşan milli takım, antrenör Murat Sönmez yönetiminde haftada 6 gün çift antrenman yapıyor.

Antrenör Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kupaya 10 Akdeniz ülkesinin dörder sporcuyla katılacağını bildirdi.   

Erzincanlı sporcuların daha önce 4 dalda Türkiye şampiyonu olduğunu hatırlatan Sönmez, şöyle konuştu:

"Milli takım sporcularının tamamı Erzincanlı oyuncularımızdan oluştu. Biz aralıksız olarak yaklaşık iki aydır bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Haftada 6 gün, çift antrenman yapıyoruz. Bu turnuvada hedefimiz ülkemize Akdeniz Kupası'nı getirmek. Atina'daki bu turnuvada ülkemize şampiyonluk kazandırmak ve bu şampiyonluğu da Erzincan'a hediye etmek istiyoruz."  

Sporcular ise iyi hazırlandıklarını, Türkiye'yi başarıyla temsil ederek şampiyonluğa ulaşmak istediklerini dile getirdi.