Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
- Erzincan'da, Türkmenlere yönelik saldırılar protesto edildi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılar protesto edildi.

Genç Memur-Sen Erzincan Şubesi üyeleri, Cumhuriyet Meydanında toplanarak basın açıklaması yaptı.

Sendika Şube Başkanı Hüseyin Çolak, yaptığı açıklamada, Esed'e, Putin'e, DAEŞ'e, İran'a ve zulme ortak olan bütün zalimlere, canilere ve vahşilere karşı olduklarını haykırdıklarını ifade etti. 

Bu haykırışla Genç Memur-Sen olarak, insani, vicdani ve tarihlerinden beslenen sorumluluklarını yerine getirmek istediklerini dile getiren Çolak, şunları kaydetti: 

"İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz. Vahşet saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ'le mücadele için bölgeye gelen emperyalist Rusya'nın, bölgeyi kendi inancı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran'ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyorlar. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar. Zalim Rusya'yı, Katil Esed'i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz."