Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü
Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere tüm...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere tüm halkı davet etti.

Kahraman, yaptığı yazılı açıklamada, Çanakkale ruhunu iyi keşfetmek ve bu ruhu iyi kavramak için 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleneceğini ifade etti. 

Fedakarlığın doruk noktasına ulaştığı, bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi'nin, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Kahraman, "Çanakkale ruhunu her daim canlı ve zinde tutmak hem fertleri hem de ülkeyi hatırı sayılır bir konuma gerektirecektir.  Genç yaşlı demeden tüm vatandaşlar tarafından Çanakkale ruhu benimsendiği zaman, dosta güven, düşmana da korku salabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızı 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü etkinliklerine davet ediyorum" ifadelerine yer verdi. 

 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  zaman

  ,

  genç