CHP Milletvekili Özgündüz, Erzincan'da

CHP Milletvekili Özgündüz, Erzincan'da
CHP Milletvekili Özgündüz, Erzincan'da
ERZİNCAN (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Erzincan'da parti teşkilatını ziyaret etti. Parti binasında, İl Başkan Vekili Yusuf Aksu,...

ERZİNCAN (AA) - CHP   İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Erzincan'da parti teşkilatını ziyaret etti. 

Parti binasında, İl Başkan Vekili Yusuf Aksu, Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır ve partililerle bir araya gelen Özgündüz, gazetecilere, Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan Hz. Muhammed'i tasvir ettiği iddia edilen karikatürlere ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Özgündüz, İslam'ın yüce Peygamberi Muhammed Mustafa'ya yapılan bu saygısızlığı kabul edemeyeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"İslam'ın Yüce Peygamberi alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Dolayısıyla Peygamber efendimize yapılacak çirkin saldırıları, CHP olarak biz elbette ki kınarız. Ancak yine bizim inancımıza göre herhangi bir masum insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir. İslam inancı bunu gerektirir. Dolayısıyla masum insanları, yerde yatan yaralı polisi - o da Müslümanmış - öldürmek, terördür, katliamdır. O katilleri de kınıyoruz. Bu din adına, İslam adına yapılacak bir eylem değildir."