Erzincan Kan Merkezi'nin çalışmaları

Erzincan Kan Merkezi'nin çalışmaları
Erzincan Kan Merkezi'nin çalışmaları
- Merkez Müdürü İlter: "Vatandaşlarımız, 2014 yılında merkezimize 14 bin 529 ünite kan bağışında bulundu"

ERZİNCAN (AA) - Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Müdürü Mesut İlter, vatandaşların, 2014 yılında merkeze 14 bin 529 ünite kan bağışında bulunduğunu söyledi.

İlter, yaptığı açıklamada, merkezin 2014 yılında 14 bin ünite kan bağışı alma hedefi bulunduğunu anımsatarak, bu hedefi aşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Vatandaşların, 2014 yılında merkeze 14 bin 529 ünite kan bağışında bulunduğunu ifade eden İlter, şöyle devam etti:

"Bu konuda  Türkiye 'nin sayılı illerden biriyiz. Özellikle de nüfusa göre kıyasladığımızda temin ettiğimiz kan miktarı konusunda oldukça başarılıyız. İlimizde yıllık kan ihtiyacı 4 bin ünite civarında. Temin edilen kanın 10 bin ünitesini diğer illerdeki ihtiyacının karşılanması amacıyla paylaşıyoruz."

İlter, 2015 yılında ise hedeflerinin 14 bin 500 ünite kan bağışı toplamak olduğunu vurgulayarak, bu rakamı da geçeceklerine inandığını kaydetti.

Ekip olarak başarılarını daha da yukarıya taşımak için çalıştıklarını dile getiren İlter, "Kan bağışında, gönüllülük çok önemli. Bağışın büyük bölümü askeriyeden temin ediliyor. Valiliğimizin, üniversitemizin, belediyemizin, emniyet müdürlüğümüzün ve  sivil toplum kuruluşlarının çok büyük destekleri var. Bağışçılarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.