Erzincan POMEM'de mezuniyet töreni

Erzincan POMEM'de mezuniyet töreni
Erzincan POMEM'de mezuniyet töreni
- Okuldan mezun olan 954 öğrenci, polisliğe ilk adımı attı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Polis Mesleki Eğitim Merkezi'nde (POMEM) 14. dönemde eğitim gören öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Erzincan POMEM bahçesinde gerçekleştirilen 14. dönem mezuniyet töreninde konuşan Erzincan Vali Vekili Ahmet Türköz, toplumların bir araya gelmesiyle devletlerin oluştuğunu, devletlerin temel kurulma amacının ise güvenlik olduğunu söyledi.

Okuldan 954 kişinin polis teşkilatına güç katacağını belirten Türköz, şöyle konuştu:

"Kendilerini ne kadar iyi yetiştirmiş bireyler olduklarını gördüm. Ancak burada almış oldukları eğitim ile bu gelişmişliklerinin üzerine pek çok meziyetler eklediler. Devlet adına üniforma giyip silah kuşanma hakkını kazandılar. Üniforma giymek onlar açısından çok güzel bir duygu ama bunun sorumluluğu da çok önemli ve çok büyüktür. Bu arkadaşlar üniformadan güç aldıkları kadar, o üniformaya da güç vermekle mesuldürlar."

Konuşmanın ardından, dönem birincisi Sefa Burak Kaya Aydın, yaş kütüğüne plaket çaktıktan sonra 954 öğrenci yemin edip keplerini havaya fırlattı.

Törene, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir,  İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ve mezunların aileleri katıldı.