Erzincan Valisi Kahraman öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi

Erzincan Valisi Kahraman öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi
Erzincan Valisi Kahraman öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Kahraman,...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 

Kahraman, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında il protokolüyle Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, burada görev yapan öğretmenlerle sohbet etti. 

Beraberindekilerle okuldaki bir sınıfa da konuk olan Kahraman, öğretmenlik mesleğinin önemine işaret etti. 

Öğretmenliğin çok büyük fedakarlıklar isteyen ve hakkı ödenmeyecek bir meslek olduğunu ifade eden Kahraman, "Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Öğretmenimizin de öğretmen olmasında gene bir öğretmenin emeği var" dedi. 

Kahraman, öğrencilere hayatta başarı kazanmak için yılmadan çalışmaları tavsiyesinde de bulunarak, şunları söyledi: 

"Ben, anne ve babamı çok küçük yaşta kaybettim. Çok zor şartlar altında vali oldum, önce kaymakam oldum sonra vali oldum. Daha başka hayatımın çeşitli evrelerinde çeşitli meslekler sahibi oldum. Özet olarak ben Türkiye'nin önemli illerinin bir tanesinde şu anda valiyim, yani çalıştığımız zaman hayatta başaramayacağımız hiçbir şey yoktur." 

Kahraman, sınıf ziyaretinde öğrencilere kitap da hediye etti.