Erzincan'da araştırma hastanesine ek bina yapılacak

Erzincan'da araştırma hastanesine ek bina yapılacak
Erzincan'da araştırma hastanesine ek bina yapılacak
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina yapılacak.Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ek bina yapılacak.

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Fatih Özçiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin yanındaki alana yapılması planlanan yapının ana binayla bağlantılı olacağını belirtti.

Özçiçek, ek binada  modern bir acil servisle 60 kapasiteli yoğun bakım ünitesi de bulunacağını söyledi.

Hastanenin yatak sayısı ve yoğun bakım ünitesinin yeterli olmadığını belirten Özçiçek, "Bu amaçla hastanemizin yan tarafındaki alanda ek bina çalışmalarımız vardı. Bu binanın proje ihalesi yapıldı. Proje hazırlanıyor. Zemin etüdü yapılıyor. Yeni yapılacak mevcut binamızdaki teknik alt yapıyla ilgili birçok eksiğimizin giderileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Özçiçek, "Ek binada 50-60 yoğun bakım yatağı planlıyoruz. Servis yataklarımızdaki yetersizlik sebebiyle 165 yatak olarak planlanmış olan bu ek binanın mümkünse 200 yatağa çıkarılmasını talep ettik. Poliklinik sayılarının arttırılması, eğitim salonlarının sayılarının arttırılması ek binadaki hedeflerimiz arasında" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Proje

  ,

  Modern

  ,

  eğitim

  ,

  BİNA