Erzincan'da değerlendirme toplantısı düzenlendi

Erzincan'da değerlendirme toplantısı düzenlendi
Erzincan'da değerlendirme toplantısı düzenlendi
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da geçen yıl meydana gelen asayiş ve güvenlik olayları değerlendirildi.  Erzincan Valisi Süleyman Kahraman başkanlığında, İl...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da geçen yıl meydana gelen asayiş ve güvenlik olayları değerlendirildi.  

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman başkanlığında, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sedat Uzuncezar de katıldı. 

Geçen yıl meydana gelen asayiş, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, terör suçları ve trafik olaylarıyla güvenlik birimleri tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Kahraman, "Erzincan çok hareketli bir noktada bulunmasına rağmen, bir huzur şehridir. Asayiş ve güvenliğin maksimum seviyede olduğu, insanların cadde ve sokaklarını rahatlıkça gezdiği bir şehirdir. Erzincan'da huzuru sağlarken jandarmamız ve polisimiz hukuk sınırları içerisinde insan hak ve hürriyetlerini zedelemeden kamu düzenini sağlamaya çalışıyorlar. Zaman zaman ilimizde olaylar olmuyor değil. Ancak bu olayların normal sayılabilecek sınırlar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.

Asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar, terör, siber suçlar ve güvenlik şubelerinin adli takibata konu faaliyetleri incelendiğinde 2013 yılı içerisinde 6 bin 333 olay, 2014 yılı içerisinde 6 bin 731 olay meydana geldiğini kaydeden Kahraman, bu olayların 2013 yılında yüzde 87'si, 2014 yılında ise yüzde 89'unun aydınlatıldığını bildirdi. 

Vali Kahraman, güvenlik güçlerinin başarısındaki en büyük payın vatandaşın güven ve desteğini kazanmak olduğunu söyledi.

Programda İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014 yıllında asayiş, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, terörle mücadele, trafik ve siber suçlar şubeleri tarafından yürütülen çalışmalar hakkında sunum yapıldı.