Erzincan'da ders öncesi sabah sporu

Erzincan'da ders öncesi sabah sporu
Erzincan'da ders öncesi sabah sporu
- Erzincan Salih Erkan İlkokulunda öğrenciler, bazı veli ve öğretmenleriyle ders öncesi okul bahçesinde toplanarak "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında müzik eşliğinde egzersiz hareketleri yaptı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Salih Erkan İlkokulu öğrencileri, bazı veli ve öğretmenleriyle ders öncesi okul bahçesinde toplanarak "Beslenme Dostu Okul Projesi" kapsamında müzik eşliğinde egzersiz hareketleri yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle öğrenciler sağlıklı beslenmeye ve hareketli yaşamaya teşvik edilmeleri amacıyla başlatılan "Beslenme Dostu Okul Projesi", Erzincan'da 10 okulda uygulanıyor.

Proje kapsamında okullardaki öğrenciler haftada bir gün ders öncesi isteyen velilerin de katılımıyla müzik eşliğinde spor yapıyor.

Projenin uygulandığı okullardan Salih Erkan İlkokulu'nda da öğrenciler, hem velileri hem de öğretmenleriyle müzik eşliğinde sabah egzersizi yaparak güne başladı.

Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, yaptığı açıklamada, projenin bir ayağını öğrenciler, bir ayağını öğretmenler, diğer ve asıl ayağını velilerin oluşturduğunu belirtti.

Projeyle öğrencilerin sağlık beslenme ve hareketli bir yaşama yönlendirilmeye çalışıldığını ifade eden Gün, şunları kaydetti:

"Öğlenden sonra her okulumuzda olduğu gibi bu okulumuzda da Sağlık Bakanlığımızdan görevli olan diyetisyenler tarafından, çocuklarımızın sağlıklı yarınları için sağlıklı beslenebilmeleri, obezite ile mücadele nasıl yapılır, sağlıklı beslenme nasıl olur, bu konularda bilgiler veriliyor. Neticesi de inşallah, 'sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur' düsturu çerçevesinde öğrencilerimizin daha sağlıklı yarınlara hazırlanması için yapılmış olan bir programdır."

Spor yapan öğrenciler ise haftada bir gün bu uygulamanın çok iyi olduğunu her okulda yapılması gerektiğini, derse girmeden önce spor yapmanın kendilerini iyi hissetmelerini sağladıklarını söyledi.