Erzincan'da eğitim çalışanlarının darbedildiği iddiası

Erzincan'da eğitim çalışanlarının darbedildiği iddiası
Erzincan'da eğitim çalışanlarının darbedildiği iddiası
- Bir ilkokulda iki eğitim çalışanının öğrenci yakınları tarafından darbedildiği ileri sürüldü - Elinde bıçakla okula giren bir kişinin polis tarafından etkisiz hale getirilmesi, güvenlik kamerasına yansıdı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da iki  eğitim çalışanının, öğrenci yakınları tarafından darbedildiği öne sürüldü.

İddiaya göre, Ziya Gökalp İlkokulunda bir ana sınıfı öğrencisinin annesi S.K. ile nöbetçi öğretmen E.E. arasında, henüz belirlenemeyen nedenle tartışma yaşandı.

Tartışmanın ardından okula gelen öğrencinin yakınları O.K, M.K, R.K. ve E.K'nin hizmetliler M.İ. ve O.S'yi darbettiği, okul idarecileri İ.P. ve İ.B. ile öğretmenler E.A. ve E.E'ye hakarette bulunduğu öne sürüldü.

Okulun güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntülerde, olay yerine çağrılan polis ekiplerinin, kavganın ardından ayrıldığı okula elinde bıçakla girmeye çalışan kişiyi etkisiz hale getirdiği görülüyor. Başlatılan soruşturma sürüyor.

Hizmetliler M.İ. ve O.S'nin beşer gün, olaydan psikolojik olarak etkilendiği belirtilen sınıf öğretmeni E.A'nın ise 10 gün iş göremez raporu aldığı ifade edildi.

Bu arada, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-Sen, Aktif Eğitim-Sen ve Eğitim-İş-Sen üyeleri, okulun bahçesinde bir araya gelerek yaşananlara tepki gösterdi.

Türk Eğitim-Sen Erzincan Şube Başkanı Kemal Kütük, "Dün bu okulumuzda yere düşen bir öğrenciyi kaldırmak isteyen öğretmene, idarecilere, hizmetlilere bıçaklı şiddet uygulanmıştır. Tek derdi öğrencilerimize bir şeyler öğretmek olan öğretmenlerimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Okullarımızda, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, hizmetlilerimizin hiçbirinin can güvenliği kalmamıştır" diye konuştu.